Kochane przez zwierzęta

Aktywność zimą

 

Jak zapewnić psu zajęcie w chłodnej porze roku, także nie wychodząc na dłuższe spacery? Oto nasze propozycje zabaw w domu i poza nim.

 

Na dworze jest zimno i wilgotno, pies jest już starszy albo jeszcze bardzo młody. Jest wiele powodów, dla których trzeba czasem ograniczyć czas spacerów. Wówczas może się zdarzyć, że pies będzie miał nadmiar energii. By temu zapobiec, możesz stymulować go umysłowo – zarówno w mieszkaniu, jak i na dworze.

 

Zabawy w domu

Zajęcia w pomieszczeniu można podzielić na ćwiczenie posłuszeństwa, pracę węchową i sztuczki. Z małymi i młodymi psami można także w mieszkaniu z powodzeniem ćwiczyć komendy, np. „stój” lub „zostań”, a nawet aportowanie. Nawet w najmniejszym mieszkaniu można ukryć przysmak lub dummy i kazać psu go szukać. Z reguły w mieszkaniu psy nawet szybciej uczą się nowych rzeczy, gdyż znają otoczenie i nic nie odwraca ich uwagi, co często zdarza się na dworze.

Praca węchowa to także zabawki edukacyjne. Większość z nich absorbuje psi nos, ukrywa się w nich przysmaki, które pies musi znaleźć. Możesz także ćwiczyć w domu z psem sztuczki: służenie, „przybijanie piątki” czy turlanie. Prawidłowo wykonywane są korzystne dla aparatu ruchowego czworonoga. Wiele z nich można jednak ćwiczyć dopiero wtedy, gdy pies osiągnie odpowiedni wiek.

 

Zajęcia na dworze

Wiele rzeczy można zrobić w czasie najkrótszego nawet spaceru: szczególnie odpowiednie są tu ćwiczenia posłuszeństwa na smyczy. Chodzenie przy nodze na smyczy lub bez niej jest dobrym zajęciem, gdyż absorbuje uwagę psa. Wykorzystuj każdą okazję, by umilić psu pobyt na dworze w złą pogodę – na przykład dzięki odpowiedniemu ubraniu. Dodatkowo coraz więcej szkół dla psów w zimnej porze roku odbywa zajęcia w halach.

 

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.