Kochane przez zwierzęta

Historia Maxi ZOO

Poznaj historię Maxi Zoo

W 1990 roku założyciel firmy, Torsten Toeller, otworzył pierwszy sklep zoologiczny w miejscowości Erkelenz w Niemczech, znany pod nazwą Fressnapf. W następnych latach w zawrotnym tempie podbił europejski rynek produktów dla zwierząt domowych.

Początki Maxi Zoo

Pod koniec lat 80-tych Torsten Toeller udał się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Po tym jak zwiedził wielkie sklepy zoologiczne w tym kraju, wrócił do domu z prostym, ale genialnym pomysłem, by otworzyć tego typu specjalistyczne sklepy dla zwierząt w Niemczech. W związku z tym, że ówczesny szef Toellera odrzucił jego pomysł, wówczas 24-latek rozpoczął swoją własną drogę kariery.

 

W dniu 18 stycznia 1990 roku otworzył swój pierwszy sklep pod marką Fressnapf w Erkelenz, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Niestety ten pomysł nie spotkał się z dobrym przyjęciem klientów, którzy z rezerwą podchodzili do nowego sklepu, cen i doboru towarów. Toeller natychmiast zareagował – sprzedał swój samochód, podwoił liczbę produktów i obniżył ceny o połowę. Tak śmiało podjęta decyzja opłaciła się, ponieważ wkrótce obroty sklepu znacznie się zwiększyły i tym samym rozpoczął budowę pozycji lidera marki Fressnapf Tiernahrungs GmbH .

Maxi Zoo w Europie

Od tej chwili rozwój firmy nabrał przyspieszenia ponieważ już w 1992 roku firma otworzyła pierwsze sklepy franczyzowe, a setki kolejnych zostało otwartych w całych Niemczech w następnych latach. W 1997 roku pierwszy sklep Fressnapf został otwarty w Austrii, następnie w Szwajcarii i Luksemburgu. W 2009 roku nastąpiło uroczyste otwarcie tysięcznego sklepu firmy Fressnapf – tym razem w Monachium – i został założony sklep internetowy www.fressnapf.de. W październiku 2012 roku do Fressnapf-Group dołączyły również polskie sklepy. W Polsce marka posługuje się nazwą Maxi Zoo.

 

Dziś istnieje ponad 1 400 sklepów zoologicznych w dwunastu europejskich krajach – od Danii po Włochy. Znajdziemy w nich wszelkie niezbędne artykuły i akcesoria dla naszych domowych pupili: psów, kotów, rybek, chomików, myszy, szczurów, papug, gadów, płazów. Maxi Zoo posiada również kompleksową ofertę marek własnych na każdą kieszeń.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.