Kochane przez zwierzęta

Przyjaźń Łączy 2018

Rekordowy finał akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”!

Rekordowy finał akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”! 

 

Sklepy dla zwierząt Maxi Zoo, wraz ze swoimi klientami, zebrały 100 000 złotych na rzecz psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego! To rekordowy wynik nie tylko dla akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, ale również dla Fundacji GOPR, która nigdy wcześniej nie otrzymała tak dużej jednorazowej wpłaty na ten cel.

 

Ten imponujący wynik akcji o zasięgu międzynarodowym został osiągnięty dzięki zaangażowaniu klientów sieci Maxi Zoo, którzy wspierali szczytny cel, kupując dedykowane bransoletki z zawieszką w kształcie psiej łapy. To już 4. edycja akcji, w której Maxi Zoo wspiera istotne inicjatywy i pomaga wspólnie ze swoimi klientami. Po raz drugi na tę pomoc mógł liczyć GOPR. Tym razem akcja pozwoliła na zakup specjalistycznego sprzętu, a także poprawę warunków szkolenia, rozbudowę bazy szkoleniowej psów ratowniczych czy leczenie zwierząt. Podobne inicjatywy, w których klienci i Maxi Zoo i Fressnapf wspólnie wspierają wybrane cele charytatywne, odbywają się w całej Europie. W tym roku we wszystkich akcjach zebrano łącznie 5 028 261,83 zł!

 

 

Dzięki akcji na rzecz psów ratowniczych GOPR rośnie skuteczność poszukiwań, co jest bezsprzecznym dowodem na zaangażowanie Maxi Zoo w ratowanie życia ludzkiego w górach – mówi Marcin Kądziołka, Prezes Fundacji GOPR. Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska dodaje, że największe podziękowania należą się klientom Maxi Zoo, którzy tak hojnie wsparli naszą akcję. To ich zaangażowanie sprawia, że każda kolejna edycja akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” oznacza kolejny rekord finansowy.

 

 

Rekordowe 100 000 złotych zostanie przeznaczone na dalszą modernizację poligonu szkoleniowego dla psów w Rabce, szkolenia dla przewodników i sprzęt niezbędny do działań.

Statystyki GOPR pokazują, że 90% akcji poszukiwawczych z udziałem czworonożnych ratowników kończy się odnalezieniem poszkodowanego, a jeden pies wykonuje na lawinisku pracę nawet 5–6 ratowników górskich.

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.