Kochane przez zwierzęta

Przytulny czas zimą

 

Zimą czas najchętniej spędzamy w domu. Także nasze zwierzęta będą czuły się tu dobrze, jeśli zadbamy o interesujące zajęcia i odpowiednie miejsca odpoczynku.

 

Odpowiednie miejsce na każdy nastrój

 

Także koty nie przepadają za wilgotną, zimną aurą. Od wycieczek w deszczu lub śniegu wolą wygodne legowisko w ciepłym pomieszczeniu, gdzie mogą poświęcić się swojemu ulubionemu zajęciu – relaksowi. Domowe tygrysy śpią i drzemią nawet 18 godzin dziennie. Ich organizm wykorzystuje te fazy odpoczynku, by utrzymać się w dobrej kondycji.

W tym czasie odprężają się mięśnie i stawy, mózg przetwarza bodźce odebrane w ciągu minionych godzin, a układ odpornościowy regeneruje komórki i odpiera ataki szkodliwych bakterii i wirusów. By proces ten przebiegał bez zakłóceń, kot musi mieć spokój – najlepiej, gdy zapewni mu się kilka odpowiednich miejsc do spania i drzemki.

 

Zajmująca zabawa w mieszkaniu

 

Kiedy kot nabierze energii podczas snu i pieszczot, będzie musiał ją spożytkować. Ustawiając duży drapak z tunelem do zabawy, sizalowymi słupkami i budkami, stworzysz w mieszkaniu urozmaicony plac zabaw. Kot będzie mógł na nim nie tylko wyszaleć się do woli, lecz również ostrzyć pazury. Także to jest ważne dla jego równowagi psychicznej. Bowiem ostrząc pazury, koty nie tylko je pielęgnują, lecz przy okazji rozładowują stres.

Możesz też zajmować kota zabawą, oferując mu coś do szukania lub polowania. Ukryj smakołyk w rolce po ręczniku kuchennym i zatkaj ją z obu stron papierem. Kot będzie musiał poradzić sobie najpierw z papierową przeszkodą, zanim dotrze do przysmaku.

Każdy kot jest osobowością, dlatego domowe tygrysy mają różne upodobania, także jeśli chodzi o pieszczoty i zabawę.

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.