Kochane przez zwierzęta

Relaks i zabawa z kotem jesienią

W słotne listopadowe dni najchętniej spędzamy czas w domu. Także nasze zwierzęta będą czuły się tu dobrze, jeśli zadbamy o interesujące zajęcia i odpowiednie miejsca odpoczynku.

Odpowiednie miejsce na każdy nastrój

Także koty nie przepadają za wilgotną, zimną aurą późnej jesieni. Od wycieczek w deszczu wolą wygodne legowisko w ciepłym pomieszczeniu, gdzie mogą poświęcić się swojemu ulubionemu zajęciu – relaksowi. Domowe tygrysy śpią i drzemią nawet 18 godzin dziennie.

Przytulny sen i relaks

Na drzemkę koty wybierają najchętniej wyżej położone miejsca. Mają z nich dobry widok na otoczenie, co daje im poczucie bezpieczeństwa. Często jest to najwyższe piętro drapaka lub parapet okienny.

Natomiast jeśli woli tulić się do ciepłego kaloryfera, stworzysz mu idealne miejsce odpoczynku, zaopatrując go w legowisko grzejnikowe lub specjalny hamak. Gdy twój mały tygrys je zaakceptuje – świetnie! Teraz możesz zatroszczyć się o odpowiednie miejsce do spania.

Zajmująca zabawa w mieszkaniu

Kiedy kot nabierze energii podczas snu i pieszczot, będzie musiał ją spożytkować. Zimą, kiedy zostaje w domu, potrzebuje interesującej alternatywy. Ustawiając duży drapak z tunelem do zabawy, sizalowymi słupkami i budkami, stworzysz w mieszkaniu urozmaicony plac zabaw.

Możesz też zajmować kota zabawą, oferując mu coś do szukania lub polowania. Ukryj smakołyk w rolce po ręczniku kuchennym i zatkaj ją z obu stron papierem.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.