Kochane przez zwierzęta

Chroń kota przed upałami

Jak upały wpływają na koty? Maxi Zoo

Jak uchronić kota przed upałami?

Dla domowych tygrysów upały są trudne do zniesienia. Przeczytaj, jak najlepiej zadać o kota latem.

Zmień dietę na lżejszą

Lepiej każdego dnia przygotowywać zwierzakowi kilka mniejszych porcji jedzenia zamiast jednego, dużego posiłku. Podawaj kotu tyle karmy, ile będzie w stanie zjeść od razu.

Pamiętaj, żeby opróżniać miski z resztek niedojedzonego jedzenia, w szczególności mokrej karmy, gdyż może się szybko zepsuć lub muchy mogą zacząć składać w niej jaja. Często myj pojemniki, żeby były czyste i nie wydzielały się z nich niemiłe zapachy.

Dostęp do wody

Zapewnij swojemu pupilowi odpowiednie miejsce do schłodzenia się. Koty, które spędzają większość czasu na zewnątrz, instynktownie wyszukują odpowiednie kryjówki, natomiast domowe zwierzaki będą ci wdzięczne, jeśli zostawisz im otwarte drzwi do łazienki lub piwnicy. Wtedy będą mogły położyć się na chłodnych płytkach lub schronić się w zimnych murach, kiedy będą tego potrzebowały. 

Warto także postawić miski z wodą w różnych miejscach domu, żeby domowy tygrys mógł do nich zajrzeć, kiedy tylko będzie chciał. Pamiętaj o częstym wymienianiu wody, żeby zawsze była świeża i chłodna. Jeśli Twój pupil niechętnie pije, to spróbuj dodać kropę kociego mleka do miseczki. Taki prosty zabieg potrafi uczynić cuda! Również świetnie sprawdzają się fontanny, ponieważ płynąca woda motywuje kota do picia chłodnej wody.

Możesz także sprawić przyjemność swojemu pupilowi, masując go wilgotnymi ręcznikami.

Powiew lata

Warto często wietrzyć mieszkanie, żeby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza. Najlepiej robić to wieczorami, gdy temperatury na dworze są niższe. Jeśli zostawiasz uchylone okna i drzwi, to pamiętaj, żeby zabezpieczyć je specjalnymi kratkami i siatkami ochronnymi. Będziesz mieć pewność, że Twój kot nie ucieknie z domu. 

 

Zapisz

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.