Kochane przez zwierzęta

Zatrucia u psów – świadomość i zapobieganie

pies

Zatrucia u psów – przeczytaj więcej na ten temat

Ryzyko zatrucia psów to temat który spędza sen z powiek każdemu właścicielowi psa. Zatrucia są niezwykle niebezpieczne i trzeba szybko reagować w takich sytuacjach. Zwierzę może zatruć się trującą rośliną, czekoladą, lekami ludzkimi, środkami do pielęgnacji ogrodu czy domu, często niestety również są świadomie trute trutką na szczury czy inną trucizna.schowaną w przynęcie. W zależności od rodzaju trucizny i ilości jej spożycia symptomy mogą być zauważone natychmiast, albo wystąpią dopiero w kilka godzin po zdarzeniu.

 

Objawy mogące sugerować zatrucie psa to między innymi ciężki ślinotok, dreszcze, skurcze, apatia lub skrajny stres, wymioty, nudności, problemy z krążeniem, biegunka, a nawet problemy z oddychaniem, krwawienie wokół oczu i dziąseł, a nawet krew w kale.

Obserwuj zachowanie psa

Jako właściciel psa znasz go najlepiej i będziesz w stanie powiedzieć, że coś nie jest w porządku, jeśli te objawy się pojawią. Nie trać czasu – idź do weterynarza natychmiast! Ponieważ zazwyczaj nie wiadomo czym dokładnie zatruł się Twój pies, nie jesteś w stanie podać mu odpowiednich leków sam. W trakcie podróży do weterynarza lub oczekując na jego przybycie powinieneś starać się uspokajać swojego psa, utrzymywać drożne jego drogi oddechowe i utrzymywać go w takiej pozycji, by łatwo mógł wymiotować lub pozbywać się śliny.

 

Niezwykle ważne jest jak najszybsze udanie się do weterynarza, gdyż przy niektórych truciznach można wywołać wymioty tylko w 1 lub 2 godziny po zatruciu. Jeśli podejrzewasz co mogło zatruć Twojego psa zabierz ze sobą próbkę by móc to łatwiej zidentyfikować!

Zachowaj ostrożność

Zalecamy szczególną ostrożność podczas spacerów. Psy są ciekawskimi zwierzętami, które wywęszą wszystko co ich zdaniem może być jadalne w krzakach lub wzdłuż ścieżki. Najlepszym sposobem, aby uniknąć zatrucia jest nasza czujność. Dla Twojego psa ważne jest by nauczył się, że nie może jeść wszystkiego, co znajduje się na podłodze – zarówno w domu jak i na zewnątrz. Szkolenie zajmie trochę czasu, ale warto go poświęcić by uniknąć kłopotliwych sytuacji w przyszłości.

 

Dowiedz się więcej o trujących pokarmach dla Twojego psa, które znajdziesz w swoim domu: TEGO NIE PODAWAJ SWOJEMU PSU DO JEDZENIA.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

POST A COMMENT