Kochane przez zwierzęta

Zdrowie psa w podróży

Zdrowie psa w podróży, Maxi Zoo

Sposób na dolegliwości podróżne psa

Choć twój pies po przybyciu na miejsce będzie z pewnością cieszył się urlopem, podróż samochodem nie jest dla niego bynajmniej przyjemnością. Zaplanuj więc postoje w dwugodzinnych odstępach z możliwością spaceru z czworonogiem. Podawaj mu w przerwach duże ilości wody, jednak niewiele pokarmu. Pełny żołądek może bowiem spowodować podczas jazdy mdłości i wymioty, podobnie zresztą jak całkiem pusty.

Jeżeli twój pies reaguje na jazdę samochodem stresem, warto się zastanowić, czy pobyt w pensjonacie dla zwierząt nie byłby dla niego lepszym rozwiązaniem. Jeśli nie wchodzi to w grę, można podać mu homeopatyczne środki, które pomogą przetrwać podróż. Zasięgnij stosownych informacji w specjalistycznym sklepie z artykułami dla zwierząt lub u weterynarza.

Wizyta u weterynarza jest przed podróżą tak czy owak wskazana. Twoje zwierzę musi posiadać wszystkie wymagane szczepienia, mikroczip (przynajmniej w przypadku podróży na terenie Europy) oraz europejski paszport dla zwierząt domowych. Weterynarz poinformuje cię także o możliwych zagrożeniach dla zdrowia w kraju, do którego wybierasz się na urlop, i wyjaśni, jak możesz chronić przed nimi swojego czworonoga.

Zaplanuj wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli twój pies będzie potrzebował w kraju, do którego wyjeżdżasz, specjalnej ochrony przed pasożytami, na przykład preparatu przeciwko moskitom, może upłynąć kilka tygodni, zanim zacznie on w pełni działać.

Tego nie może zabraknąć w podróżnej apteczce

Na wszelki wypadek powinieneś przygotować w domu, nie tylko dla siebie, lecz także dla swojego czworonoga, małą apteczkę podróżną, żeby w nagłym wypadku mieć wszystko pod ręką. Nie może w niej zabraknąć na przykład środków przeciwko rozwolnieniu, mdłościom i wymiotom; zabierz też maść do oczu i preparat do czyszczenia uszu.

Koniecznym wyposażeniem są także środki dezynfekujące i opatrunkowe, a także maść na rany, pęseta do wyjmowania cierni, szczypce do usuwania kleszczy oraz preparat przeciwsłoneczny dla psów. Przydatny może być też nylonowy kaganiec, jeśli twój pies przejawia tendencję do gryzienia podczas wizyty u lekarza. Radzimy także zabrać maść pielęgnacyjną do łap – większa ilość ruchu i cieplejszy klimat sprzyjają pękaniu poduszek.

Wyszukaj jeszcze przed wyjazdem dane kontaktowe weterynarza lub weterynarzy w miejscu spędzania urlopu i włóż kartkę z adresem i numerem telefonu także do apteczki. Dzięki temu nie będziesz tracić cennego czasu na poszukiwanie weterynarza, kiedy rzeczywiście coś się stanie.


UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.